Ana içeriğe atla

26 ŞUBAT 2017 GÜNEŞ TUTULMASI VE ETKİLERİ26 Şubat 17:57 sularında Balık burcunda Güneş Tutulması var. Her seferinde olduğu gibi yine belirteceğim, elbette tüm burçları ilgilendiriyor ama farklı farklı etkileri olabilir. Tutulmalar yaklaşık 15 gün yoğun şekilde bir ay içinde hissedilir ama bu tutulmanının güçlü etkilerini 3-4 ay sonra da görebiliriz. Yani 3-4 ay daha kendini hissettirecek bir tutulma gibi. 

Güneş tutulmasının balık burcunda olması suyla ilgili, okyanus, deniz, barajlar ve yağışlarla ilgili olayları, gaz, kimyasal, ilaç-kimya sektörüyle ilgili durumları, nükleer konuları, psikolojik durumları, halüsinasyonları, cezaevlerini, suçluları, akıl hastanelerini, hastaneleri akla getiriyor. Güneşin tutuluyor olması da gücü, otoriteyi, ülkeleri, büyük olayları akla getirmeli. 

Tutulmanın etkilerine baktığımızda, dünyayı önemli ölçüde etkileyecek bir tutulma olduğu söylenebilir. Özellikle de büyük devletler, başı çeken ülkeler, ülkelerin başındaki insanları, yöneticileri, başkanları etkileyecek bir tutulma olabilir. O kişilerle ilgili haberlere sebep olabilir. Ancak çok dengeli bir süreç olmaz, bu dönemde ülkelerin aldıkları kararlar sürekli değişkenlik gösterebilir. Ülke yöneticilerinin özellikle de Türkiye’de ülkenin önde gelen isimleriyle ilgili haberler, devlet isimlerinin kararlarında değişiklikler, diğer ülkelerden beklediğini bulamama, hayal kırıklığına uğrama durumları olabilir. Toplumun psikolojisini önemli ölçüde etkileyebilecek bir tutulma. Türkiye bu tutulmayla birlikte daha da çok konuşulur bir hale gelebilir. 

Tutulma deniz kazalarına, uçak kazalarına, okyanuslardaki olağan dışı durumlara, bazı afet olaylarına sebep olabilir, dikkat etmekte fayda var. Ayrıca cinayet, suikast gibi girişimlere, intihar eğilimlerine, depresyona da sebep olabilitesi yüksek bir tutulma türü. İntihar eğilimi demişken dilerim intihar eylemi gibi olaylara sebebiyet vermez. Ayrıca tutulma saldırgan, cinsel dürtüleri uyandırabilir.

Tutulma aynı zamanda sanat camiasını, sanat camiasından ünlü isimleri biraz zorlayabilir. Hukuki konularda da dikkatli olunması gerekiyor. Borsada, ekonomide dengesizliğe de sebep olabilir. Sosyal medya, basın yayın yollarında engellemeler kısıtlamalar olabilir. 

Tutulma sağlık olarak; psikolojiyi, sinir sistemini, uyku düzenini, alışkanlıkları, bacak, ayak kısımlarını etkileyebilir. Bağışıklık sistemi daha güçsüz olabilir. Salgın hastalıklara karşı daha dikkatli olunması gereken bir süreçtir. Grip veya sinüzit kaynaklı akıntılar artabilir. Bağımlılık, uyuşturucu gibi şeylerle ilgili haberler duymaya, alkol kullanımının artmasına da sebep olabilir ama bu tarz bağımlılıkların terk edilmesi için de en iyi süreçlerden biridir. Bırakırsanız bu dönemde, gerçekten bırakabilirsiniz yani.  Zehirlenmelere karşı da dikkatli olun, her ilacı almayın, bilmediğiniz yerlerde yemek yemeyin. 

Ayrıca bu dönemde zihni rahatlatıcı şeyler yapmakta fayda var. Yaratıcı veya sanatsal çalışmalara yönelmek, suyla ilgili şeylerle ilgilenmek, terapi/şifa yöntemlerini denemek, psikolojik destek almak için uygun bir dönem, değerlendirin derim. 

Aslında tutulmanın her ne kadar derecesi, gerçekleştiği burç, geçmiş etkileri zorlayıcı görünse de tutulmanın gerçekleştiği yıldızda olumlu etkiler var! Bu yıldız dileklerin, duaların gerçekleşmesi için yardımcı olabilecek bir yıldız. Şans ve bereket yıldızı gibi de düşünebilirsiniz. O yüzden endişelerden, kuruntulardan arınmak lazım. Her ne kadar şunlar şunlar olabilir, dikkat edin desem de olumsuz açılara çok da sarılmamak, iyi tarafları görmek lazım. Evet dikkat etmemiz gerektiğini söylüyorsa gezegenler, dikkat edelim ama bir yandan da güzelliklerin farkına da varmaya çalışalım. 

Her tutulmada olduğu gibi güzel şeyler dilemeyi unutmayalım. Belki bu şans yıldızı bizlere şans getirir, ne dersiniz? :)

Sevgiler,
AstroSero

instagram:astrosero

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

21 AĞUSTOS 2017 TAM GÜNEŞ TUTULMASI VE ETKİLERİ

Herkese merhaba! 
21 Ağustos günü merakla beklediğimiz güneş tutulması gerçekleşecek! Ülkemizden gözlemlenemeyecek olan tutulma Amerika, KB Afrika, KD Asya, Avrupa’nın batısı gibi pek çok yerden gözlemlenebilecek. Tutulma aslan burcunda gerçekleşiyor ama tabii ki sadece aslan burçlarını etkilemiyor, tutulmanın ana konuları aslan etkisinde. Tutulma Amerika’yı çok önemli ölçüde etkileyebilir. Amerika’nın hayatında çok önemli başlangıçlara sebep olabilir. Amerika’nın yakın gelecekte alacağı kararlar, tüm dünyayı etkileyecek nitelikte olabilir.
Ülkemize bakacak olursak, Türkiye’nin 3.evini etkileyecek bir tutulma. Türkiye saatiyle 21:20 civarında max seviyeye çıkacak.  Ülkece kibirli, egolu bir tavra bürünebiliriz önümüzdeki 1 ay boyunca. 
Tutulma iklim değişiklikleri, ufak tefek deprem, yangın, sel, yoğun rüzgarlar ile ilişkili olabilir. Tutulmadan sonraki 1 ay boyunca bu tarz olaylara açık olunabilir, dikkat etmekte fayda var. 
Sağlık olarak kalp, dolaşım sistemi, mide, omurgalar, sırt bölg…

9 TEMMUZ OĞLAK BURCUNDA KANLI DOLUNAY! (TÜM BURÇLARA)

Merhabalar,
9 TEMMUZ’da, sabah 06:06’da  oğlakta kanlı denilebilecek bir DOLUNAY gerçekleşecek. 
Her zaman söylediğim gibi, yine bu dolunayın sadece oğlakları değil; tüm dünyayı, insanlığı etkilediğini tekrar belirtmek istiyorum. Fakat hepimizi farklı farklı evlerden etkileyecek. Mesela Türkiye’yi ortaklık ve evlilik evi dediğimiz 7. evden etkileyecek. 
Neden kanlı dolunay diyoruz? Çünkü bu dolunay mars ve plüton etkilerini hissettirecek. Yani hırslı, cesur, mücadele etmek isteyen, kıskanç, inatçı, ciddi bir dolunay bu. 
Bazı alanlar açısından bize mücadele yeteneği kazandırıp, istediklerimiz için sonuna kadar savaşmamız gerektiğini öğretecek. 
Ticaret, iş, kariyer, para konularında mücadele edilmesi gerektiğini ve gereksiz münakaşalara girilmemesi gerektiğini gösterecek.
Tartışmaya çok açık bir dolunay. Hemen hemen herkesin birbirine saldırmak isteyeceği, birbirini kıskanabileceği, dişlerini göstereceği, kin, öfke, kibir gibi kötü duyguların açığa çıkabileceği bir süreçtir. O yüzden insan …

25 MAYIS 2017 İKİZLER YENİAYI VE ETKİLERİ

Herkese merhabalar
25 Mayıs'ta saat 22:44 sularında ikizler burcunda yeniay var. Her zaman söylediğim gibi sadece ikizleri değil, tüm burçları, ülkemizi, dünyayı etkiliyor. Elbette herkesi farklı farklı etkileyecektir. Ayrıca bu yeniay zamanı mars- satürn ve venüs-plüton arasında gergin açı kalıpları meydana geliyor. O yüzden o harika, güzel etkilerle, yeni başlangıçlara vesile olmasıyla bahsettiğimiz yeniay, yılın en zorlayıcı yeniaylarından biri oluyor. Elbette güzel etkileri de var fakat zorlayıcı yanlarını dikkate alır, ona göre hareket edersek yara almadan kurtuluruz. 
Peki genel olarak etkileri hakkında bilmemiz, yapmamız veya yapmamamız gerekenler neler?Bu dönemde özelinizi pek paylaşmayın, sır tutmak önemli. Yolculuklarda dikkatli olun, özellikle deniz ulaşımını, deniz aşırı yerleri etkileyebilir. Emlak, toprak,aile,miras,yeni yerleşimler açısından şanslı olunabilir. Şüphenin olduğu ilişkiler bitebilir, bazı küsler ise barışmak için bir araya gelebilir. Yani tam ilişkiler içi…