Ana içeriğe atla

Eskiden pazar sabahları izlediğin magazin programlarının veya eleştire eleştire okuduğun pazar eklerinin yerini haber kanalları alıyor birden


Böyle bir ortamda hiçbir şeyini de yaşayamıyor insan. İçindeki tüm istekler, heves bir bir solup gidiyor. Sevdiklerin varsa yanında, en büyük yaşam gücünü onlardan, onların sarılmasından alıyorsun evet bu doğru. Ama bazı şeyler için gücün tükenmek üzere gibi. Bir şeyler başarma, yeni adımlar atma, değişiklikler yapma, yeni bir işe girme, aşık olma, evlenme ve hatta çocuk yapma planı seni eskisi kadar heyecanlandırmıyor belki de. Yarın ne giyeceğin de çok mesele olmuyor bu durumda, o kadar bıkmışsın ki artık tek derdin sağ salim hayatına devam edebilmek. 

Eskiden pazar sabahları oturup saatlerce izlediğin magazin programları veya eleştire eleştire okuduğun pazar eklerinin yerini haber kanalları alıyor birden. Sabah ilk uyandığında son dakika haberlerine bakıyorsun, sevdiklerini birer birer kontrol ediyorsun. Kıskançlık krizine girmeye de trip atmaya da vakit kalmıyor belki de. Hatta ve hatta sevgi sözcüklerine bile yer kalmıyor bazen. Eskiden whatsapp gruplarında akan aşk meşk dedikodularının, futbol muhabbetlerinin yerini  son dakika haberleri, siyaset ve ülkenin geleceği ile ilgili konular alıyor. 

Çiğ sohbetlere girişmek istemiyorsun da zamanla. İki gün önce seni mutlu eden bir hadisenin mutluluğunu bir sonraki gün yaşamıyorsun bile çoğu kez. O mutluluk anlık kalıyor, yayılmasına izin verilmiyor sanki. Çünkü gündem o kadar hızlı ki bi sonraki gün illaki bir şeyler oluyor senin bir önceki günü unutmanı sağlayacak. 

Aşık da olamıyorsun ki aklın çok karışık. Kaygılar, endişeler... Yeni bir şeylere hevesle sarılacak gücün de eskisi kadar olmuyor sanki. Eskiden düşlediğin pembe panjurlu evin yerini güvenli, korunaklı bir ev alıyor. Eskiden belki çokça fiziksel kriterler belirlediğin eşin yerini de en çok dürüstlük, sadakat, birbirini tamamlama, birbirinin dilinden anlama, anlayış alıyor.  Çünkü biliyorsun ki artık en çok bunlara ihtiyacın var. En çok korunmaya, anlamaya, anlaşılmaya, bütün olmaya ihtiyacın var. Güven duymaya ihtiyacın var. Eskiden olsa midende kelebekler uçuştu mu kaptırıp giderdin belki de kendini, ama artık kaptıramıyorsun işte öyle kolay. Nedense öyle kolay kolay da uçmuyor o kelebekler. Kimseye inanamıyor, güvenemiyorsun çünkü. 

Eskiden olsa yardim isteyeceğin kapılar da şimdi belki birer tehdit senin için. Birer hayal kırıklığı belki de. Hatta kalp kırıklığı.

Ve gittikçe kalbimiz kırılmaktan çok parçalanıyor. Parçalara ayrılmadan önce atışları da değişiyor ve zamanla büyük bir krizin içinde buluyoruz belki de kendimizi. Veya kriz görünümlü panik ataklar geçiriyoruz. 

Farkındasın da aslında artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının ama umut tek ekmeğin olduğu için vazgeçmiyorsun umut etmekten. Çünkü her ne kadar isteğin, arzun, şevkin, kalbin kırılsa da bir yerlerde bir şeylerin düzelebileceğine inandırmak istiyorsun kendini, en azından bu umutla katlanılabilir kılıyorsun yaşadığın yeri. Çünkü gerçekten başka türlüsü çok zor olur. Bu yüzden de her şeye rağmen bir gün bir şeylerin iyi olacağına dair umut maskesini takıyorsun yüzüne, tam gönülden inanamasan bile en azından çevrendekileri inandırmaya çalışıyorsun. 

Ve en çok da boş ve rahat kafayla tembellik yapmayı özlüyorsun. 
Huzurla, barışla, bi' kucak dolusu sevgiyle uyanacağın günleri çok özlüyorsun. 

Seren 

170716

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

21 AĞUSTOS 2017 TAM GÜNEŞ TUTULMASI VE ETKİLERİ

Herkese merhaba! 
21 Ağustos günü merakla beklediğimiz güneş tutulması gerçekleşecek! Ülkemizden gözlemlenemeyecek olan tutulma Amerika, KB Afrika, KD Asya, Avrupa’nın batısı gibi pek çok yerden gözlemlenebilecek. Tutulma aslan burcunda gerçekleşiyor ama tabii ki sadece aslan burçlarını etkilemiyor, tutulmanın ana konuları aslan etkisinde. Tutulma Amerika’yı çok önemli ölçüde etkileyebilir. Amerika’nın hayatında çok önemli başlangıçlara sebep olabilir. Amerika’nın yakın gelecekte alacağı kararlar, tüm dünyayı etkileyecek nitelikte olabilir.
Ülkemize bakacak olursak, Türkiye’nin 3.evini etkileyecek bir tutulma. Türkiye saatiyle 21:20 civarında max seviyeye çıkacak.  Ülkece kibirli, egolu bir tavra bürünebiliriz önümüzdeki 1 ay boyunca. 
Tutulma iklim değişiklikleri, ufak tefek deprem, yangın, sel, yoğun rüzgarlar ile ilişkili olabilir. Tutulmadan sonraki 1 ay boyunca bu tarz olaylara açık olunabilir, dikkat etmekte fayda var. 
Sağlık olarak kalp, dolaşım sistemi, mide, omurgalar, sırt bölg…

9 TEMMUZ OĞLAK BURCUNDA KANLI DOLUNAY! (TÜM BURÇLARA)

Merhabalar,
9 TEMMUZ’da, sabah 06:06’da  oğlakta kanlı denilebilecek bir DOLUNAY gerçekleşecek. 
Her zaman söylediğim gibi, yine bu dolunayın sadece oğlakları değil; tüm dünyayı, insanlığı etkilediğini tekrar belirtmek istiyorum. Fakat hepimizi farklı farklı evlerden etkileyecek. Mesela Türkiye’yi ortaklık ve evlilik evi dediğimiz 7. evden etkileyecek. 
Neden kanlı dolunay diyoruz? Çünkü bu dolunay mars ve plüton etkilerini hissettirecek. Yani hırslı, cesur, mücadele etmek isteyen, kıskanç, inatçı, ciddi bir dolunay bu. 
Bazı alanlar açısından bize mücadele yeteneği kazandırıp, istediklerimiz için sonuna kadar savaşmamız gerektiğini öğretecek. 
Ticaret, iş, kariyer, para konularında mücadele edilmesi gerektiğini ve gereksiz münakaşalara girilmemesi gerektiğini gösterecek.
Tartışmaya çok açık bir dolunay. Hemen hemen herkesin birbirine saldırmak isteyeceği, birbirini kıskanabileceği, dişlerini göstereceği, kin, öfke, kibir gibi kötü duyguların açığa çıkabileceği bir süreçtir. O yüzden insan …

25 MAYIS 2017 İKİZLER YENİAYI VE ETKİLERİ

Herkese merhabalar
25 Mayıs'ta saat 22:44 sularında ikizler burcunda yeniay var. Her zaman söylediğim gibi sadece ikizleri değil, tüm burçları, ülkemizi, dünyayı etkiliyor. Elbette herkesi farklı farklı etkileyecektir. Ayrıca bu yeniay zamanı mars- satürn ve venüs-plüton arasında gergin açı kalıpları meydana geliyor. O yüzden o harika, güzel etkilerle, yeni başlangıçlara vesile olmasıyla bahsettiğimiz yeniay, yılın en zorlayıcı yeniaylarından biri oluyor. Elbette güzel etkileri de var fakat zorlayıcı yanlarını dikkate alır, ona göre hareket edersek yara almadan kurtuluruz. 
Peki genel olarak etkileri hakkında bilmemiz, yapmamız veya yapmamamız gerekenler neler?Bu dönemde özelinizi pek paylaşmayın, sır tutmak önemli. Yolculuklarda dikkatli olun, özellikle deniz ulaşımını, deniz aşırı yerleri etkileyebilir. Emlak, toprak,aile,miras,yeni yerleşimler açısından şanslı olunabilir. Şüphenin olduğu ilişkiler bitebilir, bazı küsler ise barışmak için bir araya gelebilir. Yani tam ilişkiler içi…