Ana içeriğe atla

13 EYLÜL 2015 BAŞAK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI, TÜRKİYE VE BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ


13 eylül'de başak burcunda bir güneş tutulması gözlenecek. Bu tutulma İstanbul için 7.40 sularında başlayacak ve 12.00'a kadar gözlemlenebilecek. Güneşin tam olarak tutulduğu vakit ise İstanbul saatiyle 09.40 olacak. Aa güneş tutulması mı var takalım koruyucu gözlüklerimizi izleyelim diyemiyoruz malesef çünkü bu tutulma Türkiye'den izlenemeyecek sadece Güney Afrika, Atlantik, Hint Okyanusu ve Antartika'dan izlenebilecek. Fakat 20 derecelik bir tutulma oluşu Türkiye'yi oldukça etkiliyor. Hem tutulma başak balık aksında gerçekleşiyor hem de Türkiye'nin yuva, aile, sınırlar evine düşüyor demek ki topraklar, sınırlar konusunda bir hayli gerginlikler devam edecek. Özellikle de bu güneş tutulmasıyla tetiklenen toprak sorunları Ekim Kasım aylarında daha da hissettirecek kendini. Yer altı kaynaklarını, ekonomiyi, toprakları, partileri etkileyen bir tutulma olduğu için bence yer altı demişken maden kazasına ilişkin konular gündeme gelecek, davalarla ilgili gelişmeler olabilir. Ekonomik kriz var mı diye soranlara açıkçası dünya genelinde de ekonomiyi zorlayacak bir tutulma olarak görünüyor, iflaslar, işten çıkarımlar, yolları ayırma, hızlı yükselen yapıların bir anda çöküşe geçmesi de pek mümkün. Türkiye'yi birebir ekonomik krize iter bu tutulma demenin ve sizi endişelendirmenin çok da yerinde olduğunu düşünmüyorum ama sadece maddi konularda ayağınızı yorganınıza göre uzatmanın daha sonrasında faydasını göreceğinizi söyleyebilirim. Bu tutulmada hem jüpiter neptün hem merkür uranüs sert etkileşimleri hem de merkürden etkileşim alan satürnde acımasız bir yıldız var, bu etkileşimler daha önceki yıllarda gerçekleştiğinde Türkiye haritası olumsuz etkilenmişti, peki neler olmuştu? 

Genel olarak bu etkileşimlerin dünya genelinde de sellere, fırtınalara, dini konularda çeşitli söylemlerin ortaya atılmasına, dinsel konuların gündeme gelmesine, yöneticilerle arada gerginliklerin yaşanmasına, yeni güvenlik kararlarının alınmasın, bazı kurum kuruluş veya partilerin kapatılmasına, ünlü isimlerin belki gazeteci, yazar veya resmi görevli kişilerin yargılanmasına, tutuklanmasına veya ünlü isimlerin ünlerinin tehlikeye girmesine, isimlerinin karalanmasına da sebep olabilir. Mesela bu Toliman yıldızının bu tutulmaya benzer görünümü 1997 yılında gerçekleşmiş ve o yıl merkürden de aldığı sert etkiler sonucu o dönemin İstanbul Belediye Başkanı olan Erdoğan Siirt'teki konuşmalarından ötürü yargılanmış. Madımak davasındaki oteli ateşe verenler hakkında idam kararı çıkarılmış, şeriat sloganları atılmış, dini konular gündeme gelmiş, Refah partisine kapatılma davası açılmış gibi gibi. Yani geçmiş yıllarda bu tutulma gerçekleştiğinde karşılaştığımız manzaralar bunlara benzer, o yüzden bu tarz konularda etkileyebilir diyorum, kesinlikle bunlar olacak demiyorum asla. 

Bana kalırsa bu tutulma yeni bir başlangıcın temellerini atıyor ama göstere göstere değil. Evet ne yazık ki toprak tutulması olduğundan toprak, sınır konularında akan kanlar, gözyaşları bir süre daha devam edeceğe benziyor ancak bu tutulma bence muhalefet partilerin gittikçe güçlenmesine sebep olacak ve şu anda ülkeyi yönetmekte olan kişilerin sonunu hazırlayacak, belki hemen değil ama başak tutulması bunu tetikleyecek, kararlı bir tutulma. Aslında şu anda yönetimde olan kişilerin gittikçe güç kaybetmesine de sebep olabilir. Kısacası Türkiye açısından işler biraz sarpa sarıyor, ego açığa çıkıyor, eldeki gücü kaybetmemek uğruna belki biraz daha kök söktürmeye sebep olabilir ama dediğim gibi hızlı yükselenin çöküşünü hazırlayacak bir tutulma bu. 

Güzel şeyler hiç yok mu demeyin başlı başına güneş tutulması aslında yeni bir başlangıçtır, bazı başlangıçlar zorlu, acılı olur ama sonu iyi olur ya işte öyle düşünün, umutsuzluğa kapılmayın. Güzel şeylerden biri üretim, satış-pazarlama, moda sektörlerinde başarılar elde edilebilir. Sağlık ve beslenmeyle ilgili yeni başlangıçlar yapılabilir, yeni bir hayat stili oluşturulabilir. Yer değişimleri, ev alma/satma/kiralama olabilir ve bu migrasyon dediğimiz olay da devam edeceğe benziyor hani Suriye konusu... Aşk derseniz özellikle başak/balık veya yükselen başak/balık ya da haritasında fazlasıyla başak/balık etkisi olup güneş tutulmasından etkilenenleri ilk sırada etkileyebilir yani yeni bir ilişkiye başlatabilir bu güneş tutulması sizi. Fakat genel olarak tüm burçlara tavsiyem bu tutulma iletişim problemlerine sebep olabilir bu yüzden aklımızdan geçeni patır patır söylememeye özen göstermeliyiz bu dönemde, çünkü yanlış anlaşılma olasılığımız çok fazla. Ve üstlerle, yöneticilerle, aileyle tartışmamaya özen gösterelim.

Dilerim Türkiye bu zorlu süreci atlatır ve daha refah, mutlu, huzurlu, bir arada yarınlara uyanırız... Dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı olmaksızın, özgürce...

Sevgilerimle,
Seren

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

21 AĞUSTOS 2017 TAM GÜNEŞ TUTULMASI VE ETKİLERİ

Herkese merhaba! 
21 Ağustos günü merakla beklediğimiz güneş tutulması gerçekleşecek! Ülkemizden gözlemlenemeyecek olan tutulma Amerika, KB Afrika, KD Asya, Avrupa’nın batısı gibi pek çok yerden gözlemlenebilecek. Tutulma aslan burcunda gerçekleşiyor ama tabii ki sadece aslan burçlarını etkilemiyor, tutulmanın ana konuları aslan etkisinde. Tutulma Amerika’yı çok önemli ölçüde etkileyebilir. Amerika’nın hayatında çok önemli başlangıçlara sebep olabilir. Amerika’nın yakın gelecekte alacağı kararlar, tüm dünyayı etkileyecek nitelikte olabilir.
Ülkemize bakacak olursak, Türkiye’nin 3.evini etkileyecek bir tutulma. Türkiye saatiyle 21:20 civarında max seviyeye çıkacak.  Ülkece kibirli, egolu bir tavra bürünebiliriz önümüzdeki 1 ay boyunca. 
Tutulma iklim değişiklikleri, ufak tefek deprem, yangın, sel, yoğun rüzgarlar ile ilişkili olabilir. Tutulmadan sonraki 1 ay boyunca bu tarz olaylara açık olunabilir, dikkat etmekte fayda var. 
Sağlık olarak kalp, dolaşım sistemi, mide, omurgalar, sırt bölg…

9 TEMMUZ OĞLAK BURCUNDA KANLI DOLUNAY! (TÜM BURÇLARA)

Merhabalar,
9 TEMMUZ’da, sabah 06:06’da  oğlakta kanlı denilebilecek bir DOLUNAY gerçekleşecek. 
Her zaman söylediğim gibi, yine bu dolunayın sadece oğlakları değil; tüm dünyayı, insanlığı etkilediğini tekrar belirtmek istiyorum. Fakat hepimizi farklı farklı evlerden etkileyecek. Mesela Türkiye’yi ortaklık ve evlilik evi dediğimiz 7. evden etkileyecek. 
Neden kanlı dolunay diyoruz? Çünkü bu dolunay mars ve plüton etkilerini hissettirecek. Yani hırslı, cesur, mücadele etmek isteyen, kıskanç, inatçı, ciddi bir dolunay bu. 
Bazı alanlar açısından bize mücadele yeteneği kazandırıp, istediklerimiz için sonuna kadar savaşmamız gerektiğini öğretecek. 
Ticaret, iş, kariyer, para konularında mücadele edilmesi gerektiğini ve gereksiz münakaşalara girilmemesi gerektiğini gösterecek.
Tartışmaya çok açık bir dolunay. Hemen hemen herkesin birbirine saldırmak isteyeceği, birbirini kıskanabileceği, dişlerini göstereceği, kin, öfke, kibir gibi kötü duyguların açığa çıkabileceği bir süreçtir. O yüzden insan …

25 MAYIS 2017 İKİZLER YENİAYI VE ETKİLERİ

Herkese merhabalar
25 Mayıs'ta saat 22:44 sularında ikizler burcunda yeniay var. Her zaman söylediğim gibi sadece ikizleri değil, tüm burçları, ülkemizi, dünyayı etkiliyor. Elbette herkesi farklı farklı etkileyecektir. Ayrıca bu yeniay zamanı mars- satürn ve venüs-plüton arasında gergin açı kalıpları meydana geliyor. O yüzden o harika, güzel etkilerle, yeni başlangıçlara vesile olmasıyla bahsettiğimiz yeniay, yılın en zorlayıcı yeniaylarından biri oluyor. Elbette güzel etkileri de var fakat zorlayıcı yanlarını dikkate alır, ona göre hareket edersek yara almadan kurtuluruz. 
Peki genel olarak etkileri hakkında bilmemiz, yapmamız veya yapmamamız gerekenler neler?Bu dönemde özelinizi pek paylaşmayın, sır tutmak önemli. Yolculuklarda dikkatli olun, özellikle deniz ulaşımını, deniz aşırı yerleri etkileyebilir. Emlak, toprak,aile,miras,yeni yerleşimler açısından şanslı olunabilir. Şüphenin olduğu ilişkiler bitebilir, bazı küsler ise barışmak için bir araya gelebilir. Yani tam ilişkiler içi…